AirPods 3 Active Noise Cancelling ile Geliyor

Apple’ın kablosuz başarılı kulaklık serisi olan AirPods bu sene sonuna doğru yeni modeli ile karşımıza çıkacak şeklinde söylentiler dolanıyordu. Aslında bunların söylenti olmasına rağmen aklıma yatıyor. Bu cihazlarla ilgili bir diğer söylenti ise AirPods 3 Active Noise Cancelling özelliğine sahip olacaktır denmesidir.

AirPods 3 Active Noise Cancelling Özelliğine Sahip Olacak Tasarımda

Cihazın tasarıma ait net bir görsel paylaşılmadı. Ancak bildiğiniz üzere iOS 13.2 güncellemesinin beta sürümü yayınlandı. Bu beta sürümün kaynak kodları içerisinde bir cihaz görseli ve Odaklanma Modu adında bir özellik bulundu.

Bulunan görselde AirPods 3’ün tasarımı net bir şekilde gözükmüyor. Ancak bildiğimiz fön makinesi tipinde bir kulaklık ve ucunda plastik – silikon tarzı kulak aparatı görülüyor. Bu aparatlar sayesinde kulaklığın normal bir fön makinesinden çok daha iyi ses yalıtımı yapacağına hiç şüphem yok.

Odaklanma modu yani Focus Mode ses ile ilgili olunca insanın aklına tek bir seçenek geliyor. O da dışarıdaki seslerin ses seviyesi azalacak, dış dünyadan kopacağız ve kulaklıktan gelen sese odaklanacağız. Yani Active Noise Cancelling özelliği ! Bu özelliğin ne olduğunu bilmiyorsanız Active Noise Cancelling Nedir ve Ne İşe Yarar ? başlıklı yazımı okuyabilirsiniz. Bu özelliğin gelişi zaten bekleniyor. Umarım ki gelir.

Peki asıl soru şu, AirPods 1 ve 2 üzerinde bulunan kulaklıklarla da bu işlem az da olsa yapılabilir mi yoksa o silikonlar gibi başka donanımsal ihtiyaçlar da var mı ?

KAYNAK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir