Adsense Mobil Uygulama Desteği Sona Eriyor

Google’ın web siteler üzerinden web site sahiplerine para kazandırması için geliştirilen servisi Adsense mobil platforma veda ediyor. Adwords nasıl Google’ın reklam vermek isteyen kullanıcılar için bir servisi ise Adsense de reklam yayınlacılar için geliştirilmiş bir servistir. Adsense mobil uygulama desteği bu yıl sonunda bitiyor.

Adsense Mobil Uygulama Mağazalardan Silinecek

Bir süredir güncelleme almayan mobil uygulama artık mağazalardan da silinecektir. 2020 yılına maalesef Adsense mobil uygulaması giremeyecek. 2020 yılına kalmadan Adsense mobil uygulaması hem App Store’dan hem de Google Play Store’dan silinecektir.

Mobil uygulama zaten çok basit kalıyordu. Mobil uygulama üzerinden kullanıcılar yani biz çok fazla bir şey yapamıyorduk. Sadece raporlama işlemleri yapabiliyorduk. Gelirlerimizi tarih bazlı olarak görebiliyorduk.

Bu uygulamanın artık hizmetten kalkması demek Adsense web sitesinin mobil arayüzünde bir çok yenilik olacağı anlamına geliyor. Kullanıcıların mobil web sitesinde daha verimli zaman geçirebilmesi açısından web siteye bir çok iyileştirme yapılacaktır.

İyi bir web site yapılırsa bu iş gayet mantıklı bir hal alır. Zaten işi yapanın Google olduğunu düşünürsek gayet iyi bir mobil web site yayına çıkacağına şüphem yoktur. 2 farklı mobil uygulamanın geliştirilmesi maliyeti yerine tek bir web sitenin ilerletilmesi Windows Mobile gibi kullanım oranı çok az olan işletim sistemlerinde de uygulama geliştirme masrafından kaçılmasını sağlayacaktır. Google küçük bir hamle ile iyi bir maliyetten kaçacaktır.

Google Chrome neden bu kadar fazla ram tüketiyor ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir