7 Adet Üretilen Station Wagon Ferrari Modeli

Ferrari markasını eminim herkes biliyordur. Süper hatta hiper otomobiller üreten bu markanın şu günlerde bir SUV modeli üzerinde çalıştığı söyleniyor. Porsche ve Lamborghini gibi markaların hamlelerinden sonra bu durum beni çok şaşırtmadı. Muhtemelen sizi de şaşırtmamıştır. Size Ferrari’nin yıllar önce station wagon bir otomobil ürettiğini söylesem? İşte bu sizi şaşırttı değil mi? Evet, 7 adet üretilen station wagon Ferrari modeli gerçekten var.

Brunie Sultan’ın özel isteği üzerine üretilen Venica Estate, Pininfarina tarafından tasarlandı ve Ferrari tarafından 7 adet üretildi. Bu otomobillerin sadece 6 adedi müşterilere teslim edildi.

6 otomobili kraliyet ailesi satın aldığı ve 7. otomobilin ise İngiltere’de özel bir kolleksiyoncuda olduğu söyleniyor. Aslında 7. otomobilin tam olarak nerede olduğu bilinmiyor. Bir rivayete göre Pininfarina’nın müzesinde diğer bir rivayede göre ise tozlu bir garajda. Kim bilir gerçekte nerede bu otomobil?

Temel olarak 456 GT ile aynı olan bu model 436 beygir güç üreten V12 motora sahip. Bu motor 5.5 litre büyüklüğünde ve yaklaşık 5 saniyede otomobilin 0-100 hızlanmasını tamamlamasını sağlıyor.

Bu otomobil kraliyet ailesine 1.5 milyar dolara maal olmuş. Normal 456 GT’nin ise o dönemlerde 215.000$’dan satıldığını hatırlatmak istiyorum. İşin maddi boyutunu geçelim Ferrari gibi bir markaya bu tarz bir otomobil yaptırabilmek büyük başarı.

Paranın gücü işte Ferrari gibi bir markaya station wagon model ürettirmişler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir