2021 Renault Kangoo Tanıtıldı 4 Farklı Model İle

Fiyatı ve yetenekleri sayesinde ülkemizde de çok sevilen ve tercih edilen Fransız hafif ticari arabası 2021 yılı için yenilendi. Yenilenen 2021 Renault Kangoo bu sefer karşımıza 2si yolcu 2si yük taşıma görevini üstlenen 4 farklı model ile geldi.

2021 Renault Kangoo Özellikleri

Aracın ön yüzü ben yeniyim diyor. C farlar gelmiş. Krom detaylar ile süslenen şık bir ön panjur gelmiş. Alt havalandırma kanallarında ufak değişiklikler yapılmış.

Kapı aralığı 1,416 milimetreye uzatılmış. Fransız marka, Easy Side Access adını verdiği ve kargo erişimi konusunda rahatlık sağlayan yeni sistemine de bir hayli güveniyor.

Multimedya ekranı bir hayli büyümüş gözüküyor. Clio’dan alışık olduğumuz yeni direksiyon var. İçerde bir hayalet gösterge yok zaten normal küçük hafif ticari bir araçtan bahsediyorum çok fantezi yapmaya gerek yok Caddy gibi değil mi ? Multimedya arkasının arkasındaki eşya koyma gözü çok işe yarayacağa benziyor.

Anahtarsız çalıştırma var. Dijital kilomamız bulunuyor hem de çift yönlü. Bluetooth ve navigasyonumuz var. Bir hafif ticari Renault modelinde daha ne olsun ?

Motor seçenekleri açısından marka henüz bir açıklama yapmadı ancak ülkemiz için konuşursak bu arabanın 1.5 dci motor seçeneği hariç başka bir motorla geleceğini düşünebiliyor musnuz ? Ben hiç düşünemiyorum.  Clio’da bulunan 1.5 dCi ünitenin 85 ve 115 bg güç üreten versiyonlarının direkt olarak yeni nesil hafif ticarinin kaputunun altına yerleşeceğine inanıyorum. Buna ek olarak Kangoo ailesinin elektrikli versiyonu Z.E.’de artan menzili ve gücü ile bizleri bekliyor olacak. 

Türkiye’de iki farklı versiyonu olan Kangoo’nun güncel fiyatları 161.900 TL’den başlıyor. Yeni nesil Kangoo ailesi Fransa’da üretilirken, giriş versiyonu olacak Express türevleri Fas’taki tesislerde imal edilecek. Dört Kangoo versiyonu da 2021 yılının bahar aylarında çıkış yapmış olacak.

Video

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir