1Password Nedir ? 1Password Ne İşe Yarar ?

Günümüz dünyasının en önemli problemlerinden birisi de güvenlik açıklarıdır. Bunlarla yazılımcılar mücadele ederken biz de kullanıcılar olarak bazı önlemleri almamız gerekiyor. Kullanıcı olarak bizim alabileceğimiz önlemler nedir ? Bununla ilgili ayrıca bir makale yazabilirim ancak çok kısa bir şekilde söylemek gerekirse en az 1 harf, 1 büyük karakter, 1 küçük karakter ve 1 simge bulunduran bir şifre üretmemiz gerekiyor. Aynı zamanda bu şifreyi 6 ay gibi belli aralıklarla değiştirmemiz gerekiyor. Farklı üyeliklerimizin şifreleri bir birinden farklı olması gerekiyor. Bütün bunlarla uğraşmak ve 6 ayda bir şifre değiştirme ve tüm şifreleri akılda tutmak için çözüm 1Password diyorum ve 1Password nedir açıklamaya başlıyorum.

1Password Nedir ?

1Password tamamiyle sizin güvenliğiniz için oluşturulmuş bir servistir. 1Password sayesinde tüm kullanıcı adı ve şifrelerini bir arada güvenli bir şekilde muhafaza edebilirsiniz. Uygulama ile dökümanları, pasaportlarınızı ve kimlik bilgilerinizi muhafaza edebilirsiniz.

Saklamış olduğun her bilgi kriptolanmış bir şekilde aşırı güvenlikli vaziyette tutulmaktadır. Kimse şifrelerinizi toplayıp kaçmayacak merak etmeyin. Zaten sunucularda sizin dekripto bilginiz olmadığı için şifrelerinizi kullanıcılar da göremiyor. Her ay günümüz şartları için iyi bir ücret sayılabilecek para verdiğiniz bir servis.

1Password ile tüm giriş sistemlerine otomatik olarak giriş yapabilirsiniz. Google Chrome da bunu yapıyor, evet ama 1Password’de fazlası da var. 1Password ile üyelik için kendi önerdiği şifreyi kullanabilirsiniz.

Bu yazılım sayesinde sistemlere üye olmak, giriş yapmak ve giriş bilgilerinizi güncelleme iddia ediyorum bu güne kadar basit olmadığı kadar basit bir hale gelmiştir.

Bu yazılım sayesinde parolalarınızı belli zaman aralıklarında güncellemenizi isteyecektir.

1Password sayesinde daha önceden sızıntı yaşamış sitelere üyeliğiniz varsa bu siteler hakkında bildirim alacaksınız. Aynı zamanda birden fazla üyeliğinizde aynı parola varsa bu giriş bilgilerini de tekrarlanıyor diye bildirim alacaksınız.

1Password’ü 1 defa kullanan vaz geçemeyecektir !

1Password

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir